Naturalne materiały, maksymalne bezpieczeństwo

Co kochają wszystkie dzieci? Zabawki! Bez względu na wiek, każde dziecko potrzebuje dostosowanej do swojego wieku rozrywki, a warto, żeby posiadała ona także wartość edukacyjną. Z pomocą przychodzą zabawki zręcznościowe dla dzieci. Świetny sposób na nudę oraz doskonalenie zdolności manualnych.

Idea zabawek zręcznościowych jest prosta – rozwój koordynacji ruchowej oraz tzw. ręka-oko, ćwiczenie precyzji i koncentracji, a także cierpliwości. Oczywiście w formie świetnej rozrywki. Wszystkie te zdolności są niezwykle istotne dla prawidłowego rozwoju dziecka w każdym wieku, a jest to tym bardziej ważne w obecnych czasach, kiedy oglądanie telewizji i filmików w Internecie stało się ulubionym dziecięcym zajęciem. Niestety bajki – mimo że często pouczające – nie zastąpią rozwoju zdolności manualnych, które są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu, a także podczas edukacji szkolnej. Należy je trenować już od najmłodszych lat, dlatego dostępne są nawet zabawki zręcznościowe dla rocznego dziecka. Gdzie je znajdziesz? Na pewno najlepiej jest kupować produkty od sprawdzonych producentów, wykonane z naturalnych, przyjaznych dziecku materiałów. Dzięki temu możesz być spokojny o bezpieczeństwo malucha. Ogromny wybór takich zabawek posiada sklep maludas.pl. Znajdziesz tam zręcznościówki dla maluchów, a także starszych pociech – choćby zabawki zręcznościowe dla 6-latka. Cechuje je prostota, jakość wykonania i atrakcyjność zarówno wizualna, jak i podczas użytkowania

Małe rączki, duże możliwości

Najmłodszym dzieciom warto zaproponować takie zabawki jak choćby interaktywna kostka, na której każda ściana to inna zabawa. Często można w nich znaleźć takie elementy jak: barwne obrazki ze zwierzętami, sorter klocków czy różnego rodzaju pokrętła, a na samym szczycie – przeplatankę z koralikami. Sprawdzi się jako prezent dla rocznego malucha, a jednocześnie zaciekawi też nieco starsze dzieci. Inne zabawki zręcznościowe dla rocznego dziecka to m.in. zginalna gąsienica czy różnego rodzaju tablice i pętle motoryczne. Natomiast dziecko, które ukończyło pierwszy rok życia, może spróbować już nieco bardziej skomplikowanych zabaw. Labirynt magnetyczny i przebijanki to idealne zabawki zręcznościowe dla 2-latka, w którym budzi się właśnie ciekawość świata, a świadomość wykonywanych ruchów jest coraz większa. Z kolei rok starsze dziecko często rozpoczyna przygodę z przedszkolem, ważne jest więc jego motoryczne przygotowanie do samodzielnego jedzenia czy ubierania się. Pomogą w tym właśnie zabawki zręcznościowe dla 3-latka, np. puzzle magnetyczne i gry balansowe lub specjalne, bezpieczne rzutki dla dzieci. A może Twój uparty 3-latek potrzebuje nauczyć się cierpliwości? Deska do balansowania na pewno go w tym wesprze, a w dodatku wspomoże prawidłowy rozwój ruchowy.

Pobudzą ciekawość i zmotywują do nauki

Z każdym, kolejnym rokiem życia przed dzieckiem stają następne wyzwania. Twoja pociecha zbliża się do edukacji szkolnej? Należy więc coraz silniej ćwiczyć jej koordynację ruchową oraz wprawiać mięśnie rąk do intensywnej nauki pisania. Zabawki zręcznościowe dla 6-latka są konstruowane w taki sposób, żeby z jednej strony zainteresować dzieci, którym coraz trudniej jest dostarczyć rozrywki, a z drugiej przygotować do edukacji szkolnej. Jest to też wiek, w którym dziecko powinno zacząć samodzielnie wiązać buty. Nauka z pewnością będzie o wiele przyjemniejsza i skuteczniejsza, jeśli skorzystacie z kolorowych, drewnianych bucików lub specjalnej tablicy ze sznurówkami. Oczywiście warto też zwrócić uwagę na zabawki zręcznościowe dla dzieci, które zaangażują całą rodzinę. Może masz ochotę wrócić do czasów dzieciństwa i zagrać w bierki? To świetna rozrywka i prawdziwa podróż w czasie!