Japońska gra kendama

Gry zręcznościowe to wciąż jeden z najpopularniejszych rodzajów rozgrywek, które świetnie sprawdzą się podczas rodzinnych wieczorów, jak i spotkania z kolegami oraz koleżankami. To również wspaniały pomysł na rozwój umiejętności motorycznych dziecka. Gry tego typu mogą przysporzyć wiele rozrywki i serdecznego śmiechu podczas kolejnych prób pokonania wyzwań w nich zawartych. Wśród wielu zabawek tego typu należy wyróżnić japońską grę Kendama, która oprócz zapewnienia rozwoju motorycznego uczy dzieci bardzo ważnej cechy, jaką jest cierpliwość.

Kendama - zabawka z pozoru prosta

Z pozoru japońska gra Kendama to zajęcie na krótką chwilę, które szybko można wykonać. Zadaniem gracza jest umieszczenie drewnianej kuli zawieszonej na sznurku pomiędzy dwoma „talerzykami” umieszczonymi na rączce przypominającej nieco młotek. Z początku może wydawać się to banalne, jednak gdy już chwyci się zabawkę w dłoń, pokonanie tego wyzwania staje się zdecydowanie trudniejsze. Gra Kendama nie tylko pomaga rozwijać koordynację ruchową, zwinność czy refleks, ale także uczy cierpliwości i skupienia na wykonywanym zadaniu. Tu niczego nie rozwiąże odpowiednia siła ani łut szczęścia, a jedynie praca nad sobą i swoją sprawnością. Dzięki temu Kendama to rozwijająca zabawka, która pozwala dzieciom na zaimponowanie swoim kolegom i koleżankom.

Czym wyróżnia się gra Kendama?

Gra Kendama to nie tylko nauka cierpliwości i rozwój umiejętności motorycznych. To świetna rozrywka dla większej grupy dzieci i okazja do zdrowej, sportowej rywalizacji. Umieszczenie kulki w odpowiednim miejscu nie jest wcale łatwe, więc przy okazji np. przyjęcia urodzinowego z zabawką Kendama można zorganizować wyjątkowy konkurs, który z pewnością zainteresuje wszystkich gości. Ta gra zręcznościowa to także dobry pomysł dla rodziców, którzy chcą przy okazji sprawdzić własne umiejętności motoryczne. Wspólna zabawa z dzieckiem z pewnością zmotywuje je do rozwoju i zachęci do zabawy. Z kolei wykonanie wyzwania przysporzy wiele radości i satysfakcji, a także udowodni, że warto dążyć uparcie do celu.

Kendama - gdzie kupić grę zręcznościową?

Decyzja zapadła – czas kupić grę Kendama w sklepie. Gdzie można ją znaleźć? Chociażby w wielu sklepach internetowych z zabawkami, gdzie jest dostępna w różnych wersjach kolorystycznych. Szeroki asortyment odnaleźć można na stronie maludas.pl. Jedną z ciekawszych wersji jest ekologiczna, którą stworzono z drewna uzyskanego z ponownego zalesienia. Ma ona piękny, naturalny odcień, dzięki któremu prezentuje się elegancko, a jednocześnie jest wyjątkowo trwała. Gra wykonana według takiego designu to świetny pomysł dla starszych dzieci, które już odchodzą od wybierania pstrokatych, kolorowych zabawek. Cena Kendama jest stosunkowo niska, nawet w przypadku drewnianych modeli. To cudowny prezent dla dziecka, który zajmie je na pewien czas i przy okazji rozwinie jego umiejętności, a także nauczy je, że nie wszystko jest takie proste, jak się z początku wydaje.