• Piątek, 21 lutego 2020r.

Projektujemy instalacje - system CCTV

Wiadomo, że każdy w swoim domu chce czuć się bezpiecznie. Jednak ta kwestia dotyczy również bezpieczeństwa całego budynku. Jeśli wyjeżdżasz na wakacje czy ferie, chciałbyś wrócić do domu, w którym nic nie brakuje, czyli nie został okradziony. Włamanie grozi szczególnie tym osobom, które nie posiadają alarmu, a wszyscy dookoła wiedzą, że wybierają się na urlop, co roku o tej samej porze. Dlatego też, bardzo ważna rolę grają zabezpieczenia, które naszą posiadłość będą chronić. O tej kwestii najlepiej jest pomyśleć już na etapie budowy domu, ponieważ wtedy nie musimy niczego przerabiać.

Zabezpieczenia są bardzo ważne, szczególnie, jeśli Twoja posiadłość ulokowana jest obok lasu, bezpośrednio w nim lub w polach, gdzie najbliżsi sąsiedzi są daleko. W przypadku takiej lokalizacji, nie ma możliwości nikt zobaczyć, co dzieje się na podwórku oraz czy nikt nie kręci się po domu. Jednak, nawet w mieście, gdzie są siadów jest dość dużo może dojść do włamania w biały dzień. Dzieje się tak, dlatego, że w takich miejscach nie wszyscy się znają, więc nawet, jeśli ktoś będzie wchodził do Twojego domu, to nikt, kto przechodzi obok, nie uzna tego za podejrzane.

Jeśli chcesz uniknąć wyżej wymienionych sytuacji, a jeśli do nich dojdzie – wiedzieć, kto dokonał włamania, powinieneś postarać się o monitoring.

Co to jest system CCTV?

Sam skrót oznacza telewizję, która podłączona jest w zamkniętym układzie. Czyli inaczej mamy tu do czynienia z systemem monitoringu. Dzięki niemu możemy mieć na oku nie tylko własny dom, ale wszelkie budynki użyteczności publicznej oraz wiele innych. System ten może zarówno przetwarzać, odbierać, archiwizować jak i wyświetlać obraz oraz dźwięk.

Jak wybierać?

Zanim jeszcze zdecydujemy się na cokolwiek powinniśmy wiedze, że systemy monitoringu różnią się między sobą stopniem rozbudowania. Do najprostszego monitoringu zaliczamy system, który posiada tylko jedna kamerą. Pozwala ona obserwować określone otoczenie. Obraz może być odbierany zarówno na ekranie komputera, jak i telewizora czy monitora CCTV. Urządzenie rejestrujące zajmuje się archiwizacją obrazu.

W przypadku zaawansowanych systemów, mamy tu do czynienia z nieco bardziej rozbudowaną aparaturą. W takim rodzaju korzysta się z kamer analogowych lub sieciowych. 

 

Share :

Może Cię zainteresować

Jak wymienić gniazdko elektryczne?

Dobrze wiemy, jak ważną i pierwszorzędna role w każdym domu oraz mieszkaniu gra bezpieczeństwo domowników. Jest...