• Piątek, 21 lutego 2020r.

Jakie oświetlenie do kuchni?

Projektowanie kuchni musi także uwzględniać dobrze dobrane oświetlenie. Szczególnie strefy robocze kuchni wymagają odpowiednich opraw świetlnych oraz ich właściwą lokalizację. Jeżeli umiejętnie dobierzemy oświetlenie do naszej kuchni, możemy tym samym uzyskać zupełnie odmienny charakter wnętrza. Właściwe aranżacje wymagają starannego dobierania opraw oświetleniowych. Bardzo ważne jest, aby światło nie raziło w oczy osoby, która przyrządza posiłki w kuchni. Nie może też ono powodować znacznych cieni w strefach roboczych.

Dlatego też, najlepsze rozwiązanie stanowi zawieszenie nad miejscem pracy rampy świetlnej, w której wmontowane są punkty świetlne. Taka rampa powinna mieć także osłonę, aby światło nie rozchodziło się poza powierzchnię blatu. Nad strefą roboczą warto zainstalować klasyczne świetlówki, żarówki halogenowe, bądź świetlówki kompaktowe, które posiadają ciepłą barwę oraz wysoki wskaźnik oddawania barw.

Właściwe oświetlenie w kuchni to nie tylko zapewnienie komfortu pracy. Podobnie, jak w innych wnętrzach naszego mieszkania, tak i w kuchni oświetlenie może stanowić element dekoracyjny. Warto zdecydować się na zamontowanie specjalnej szyny, która posiada lampki, bądź ekranu z punktami świetlnymi. W przypadku niskich pomieszczeń, szczególnie polecane jest zainstalowanie na ścianach bocznego oświetlenia, które jest skierowane na sufit. Światło, które odbija się od sufitu może bardzo przyjemnie oświetlić całe wnętrze, tym samym podkreślić pewne przedmioty i inne wyposażenie. Taki nastrój osiąga się na przykład poprzez zastosowanie szuflad, które są podświetlane od wewnątrz. Oferowane obecnie na rynku rodzaje oświetlenia dają nam bardzo wiele możliwości na zapewnienie komfortu pracy w kuchni oraz ładną dekorację świetlną.

Share :

Może Cię zainteresować