• Piątek, 21 lutego 2020r.

Błędy popełniane podczas zakładania instalacji elektrycznej w domu

Każdy wie jak ważną rolę w każdym domu, gra instalacja elektryczna. Jest ona w dzisiejszych czasach niezbędnym wyposażeniem budynku, bez którego nic by nie funkcjonowało. Jednak mimo tego, że jest dużym udogodnieniem i pomaga nam bardzo w życiu codziennym, to stanowi także duże niebezpieczeństwo. Jednak zagrożenie istnieje tylko wtedy, kiedy jest ona źle użytkowana lub wkładane są do gniazdek różne przedmioty, co w zwyczaju maja małe dzieci. Dlatego też, jeśli mamy takie maluszki, które nie wiedzą, co grozi takim zabawom, powinniśmy odpowiednio takie gniazdka zabezpieczać. Kolejnym aspektem, jaki sprzyja wypadkom z prądem jest nieodpowiedni montaż instalacji. Jeśli zrobi to ktoś, kto nie ma pojęcia o takich sprawach, odbije się to na naszym bezpieczeństwie. Dlatego, jeśli sami nie znamy się na montażu instalacji to nie zabierajmy się za to, ale zamówmy fachowca, który zadba o to, aby wszystko było dokładnie sprawdzone oraz dopięte na ostatni guzik.

Najczęstsze porażki

Jeśli instalacjami elektrycznymi zajmujesz się zawodowo, to z pewnością uważasz na wszelkie rzeczy, które mogą posiadać podłączenie do prądu. Jednak taka praca, podobnie jak inne jest „ścigana” przez czas. Każdy zawsze się śpieszy i przez to pomija wiele kwestii, które niekiedy mogą być bardzo istotne. W takiej pracy, także mają miejsca błędy, które spowodowane są małą ilością czasu.

Kiedy się śpieszymy, bardzo często oryginalne zamienniki wymieniamy na te tańsze. Jednak podczas tej czynności nie zawsze zwracamy uwagę, jakie parametry posiadają. Jeśli posiadamy odpowiednie mierniki, to nie ma niebezpieczeństwa, że zostaniemy porażeni prądem, ponieważ impuls zostaje zatrzymany w obwodzie zanim do nas dotrze. Dlatego, bardzo ważne jest, aby starannie dobierać wszelkie towary, które związane są z energią elektryczną.

Metalowy drut, jako zwarcie bezpiecznika, który się przepalił. Mimo iż, wydaje nam się, może jest to super wygodny i najszybszy sposób na naprawienie szkody, to nie jest to zbyt bezpieczne. Jeśli drutem zastąpimy bezpiecznik to tworzymy ścieżkę przepięć, która stanowi zagrożenie.

Niewłaściwy dobór urządzeń. Każda praca wymaga osobnego narzędzia, które pomoże nam w wykonaniu zadania, a także zadba o nasze zdrowie. Musimy, więc pamiętać, że miernik, jakiego używamy powinien dostosowany być do środowiska pomiarów. Nawet, jeśli będziesz musiał nawet kilka razy wymieniać w ciągu dnia mierniki to nie kombinuj, ale dostosuj się do wymagań bezpieczeństwa.

 

Share :

Może Cię zainteresować

Jak wymienić gniazdko elektryczne?

Dobrze wiemy, jak ważną i pierwszorzędna role w każdym domu oraz mieszkaniu gra bezpieczeństwo domowników. Jest...